Polub nas na facebooku:    
Wokół parkietów – 19.08.2013

1) Podczas jednego ze spotkań ligi letniej Pro-Am złamania kości śródstopia w prawej nodze doznał Justin Cobb i w rezultacie będzie zmuszony pauzować od 6 do 8 tygodni. Szczęście w nieszczęściu kontuzji nabawił się właśnie teraz, i choć ominie przygotowania powinien wrócić na początek nadchodzącego sezonu. To bardzo dobra wiadomość dla trenerów Cal, bo w zeszłych rozgrywkach notował przeciętnie 15,1 pkt, 3,5zb oraz 4,8 as i po odejściu do NBA Allena Crabbe’a jest najlepszym powracającym graczem Golden Bears.

2) Robert Upshaw, który przychodząc do NCAA rok temu odrzucił oferty kilku lepszych uczelnie i ostatecznie wybrał grę w Fresno State został wyrzucony z drużyny za złamanie przepisów panujących w zespole. W oficjalnym oświadczeniu nie napisano jakiego wykroczenia się dopuścił, choć zaznaczono że zrobił to po raz trzeci. Obecnie nie wiadomo, na jaki krok zdecyduje się zawodnik, ale po średnim sezonie w szeregach Bulldogs (śr. 4,1 pkt i 3,8 zb w 16,4 min) kolejki po jego usługi być nie powinno.

3) Shivaughn Wiggins przenosi się z Mount St. Mary’s do Coastal Carolina gdzie zadebiutuje od sezonu 2014-15. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 9,6 pkt, 2,2 zb oraz 2,2 as, trafiając przy tym z 45% skutecznością z dystansu. Rozgrywającemu pozostały trzy lata gry i wszystko wskazuje na to, że już od pierwszego roku będzie miał duży wpływ na postawę swojej nowej drużyny.

4) Nieznana jest przyszłość Elijaha Pittmana, któremu przedstawiono niedawno zarzuty pobicia jednego ze studentów. Zdarzenie miało miejsce w październiku poprzedniego roku, ale dopiero teraz sprawa nabrała tempa. Po przejściu do Iowa State rozgrywającego DeAndre Kane’a oraz zakończeniu nauki przez Dennisa Tinnona, Roberta Goffa i Nigela Spikesa był najlepszym powracającym graczem (śr. 16,1 pkt i 4,2 zb) zespołu Marshall. Zważywszy jednak na fakt, że obok D.D. Scarvera jest jedynym pewnym punktem w składzie Thundering Herd nie zapowiada się by jego absencja potrwała zbyt długo. Pod warunkiem oczywiście, że sprawa w sądzie nie zakończy się jakimś poważnym wyrokiem.

5) Freshman Cristiano Felicio nie został dopuszczony do gry i nie wzmocni szeregów Oregon. Trener Dana Altman po stracie czterech graczy z pierwszej piątki bardzo liczył na swojego nowego zawodnika, ale problemem nie do przejścia okazał się jego kontrakt podpisany w Brazylii za czasów gry w szkole średniej. Tym samym nieco więcej spocznie na barkach Mike’a Mosera przechodzącego z UNLV oraz Richarda Amardi’ego dołączającego z Junior College. Ten pierwszy będzie miał okazje odbudować się przed draftem, ale dla Ducks najbliższy sezon może być bardzo trudno.

6) W ostatnim czasie poznaliśmy kilka terminarzy ciekawych imprez. Między innymi rozgrywany w dniach 11-12 listopada College Hoops Tip-Off Marathon, Big 12/SEC Challenge, miejsca College GameDay, zapowiadający się wyjątkowo ciekawie Big Ten/ACC Challenge (3-4 grudnia) oraz ESPN Super Tuesday Big Ten-SEC Doubleheader. Warto zapamiętać te daty.

Kosi
19.08.2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl