Polub nas na facebooku:    
Wszystkie finały konferencji rozstrzygnięte

Za nami ostatnie cztery finały konferencji, a więc poznaliśmy już 31 automatycznie zakwalifikowanych drużyn. Pozostałe 38 ekipy poznamy o 23:00 podczas Selection Sunday, gdzie także zostanie ujawniona dokładna drabinka Turnieju. Transmisja na stacji CBS lub stronie NCAA.com.

Atlantic 10 – St. Bonaventure
Niespodziewanie już w ćwierćfinale odpadła najwyżej rozstawiona drużyna #1 Temple, która uległa #8 Massachusetts 71:77. Dzięki temu ekipa #4 St. Bonaventure w półfinale trafiła na słabszy zespół Massachusetts, ale i tak łatwej przeprawy nie miała i ostatecznie wygrała tylko 84:80. W drugim półfinale zespół #3 Xavier pokonał #2 Saint Louis 71:64. W finale dużo lepiej zaczęła drużyna Bonnies, która w pewnym momencie prowadziła już 29:13 i choć Musketeers byli bliscy odrobienia strat, ostatecznie ulegli 67:56. Świetny mecz rozegrał Andrew Nicholson, który uzbierał 26 punktów, 14 zbiórek i 8 bloków.

Atlantic Coast – Florida State
#3 Florida State zrewanżowała się #2 Duke za ostatnią porażkę w sezonie zasadniczym, wygrywając w półfinale turnieju 62:59. Drugim finalistą została zaś zgodnie z planem ekipa #1 North Carolina, która w dość kontrowersyjnych okolicznościach i bez kontuzjowanego Johna Hensona wygrała z #5 North Carolina State 69:67. Także i w finale Tar Heels wystąpili bez swojej defensywnej podpory, więc i mecz był bardzo wyrównany. Większość czasu na prowadzeniu była drużyna Florida State i to jej udało się uciec ze zwycięstwem 85:82 oraz pierwszym w historii uczelni mistrzostwem konferencji.

Big Ten – Ohio State
Bez większych niespodzianek do finału awansowały drużyny #1 Michigan State i #3 Ohio State. Ci pierwsi pokonali na swojej drodze #8 Iowa i #4 Wisconsin, Buckeyes wygrywali z #6 Purdue oraz #2 Michigan. Podobnie jak w ostatnim meczu sezonu zasadniczego wygranym przez OSU i w tym spotkaniu nie brakowało emocji. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 34:32 i zapowiadało się na równie wyrównaną drugą połowę.  Ostatecznie to drużyna Michigan State lepiej rozegrała końcówkę i wygrała 68:64, a kluczowa okazała się trójka Draymond Green na 1:36 przed końcem.

Southeastern – Vanderbilt
Drużyna #1 Kentucky do finału dotarła z małymi problemami wygrywając z #8 LSU 60:51 i #4 Florida 74:71. #3 Vanderbilt natomiast kroczyło dużo pewniej pokonując #11 Georgia 63:41 oraz #7 Ole Miss 65:53. Także i do tego meczu Commodores  przystąpili bardzo zmotywowani szybko wychodząc na prowadzenie. I choć na przerwę schodzili remisując z Wildcats po 37, a w końcówce przegrywali już 5 oczkami, to ostatecznie udało im się wrócić i wygrać 71:64. Bardzo dobre spotkanie rozegrała trójka liderów Vanderbilt, którzy na sukces zasłużyli jak mało kto.

Poniżej mistrzowie wszystkich konferencji:

America East – Vermont
Atlantic 10 – St. Bonaventure
Atlantic Coast – Florida State
Atlantic Sun – Belmont
Big 12 – Missouri
Big East – Louisville
Big Sky – Montana
Big South – UNC-Asheville
Big Ten – Ohio State
Big West – Long Beach State
Colonial – Virginia Commonwealth
Conference USA – Memphis
Great West – North Dakota (brak pewnego miejsca w Turnieju)
Horizon League – Detroit
Ivy League – Harvard (pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym)
Metro Atlantic – Loyola (Md.)
Mid-American – Ohio
Mid-Eastern – Norfolk State
Missouri Valley – Creighton
Mountain West – New Mexico
Northeast – Long Island
Ohio Valley – Murray State
Pac-12 – Colorado
Patriot League – Lehigh
Southeastern – Vanderbilt
Southern – Davidson
Southland – Lamar
Southwest – Mississippi Valley State
Summit – South Dakota State
Sun Belt – Western Kentucky
Western Athletic – New Mexico State
West Coast – St. Mary’s

Kosi
11.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl