Polub nas na facebooku:
Wyniki Polaków z minionego tygodnia

Krótko o meczach z udziałem Polaków rozegranych pomiędzy 11, a 17 lutego.

Nevada wciąż w dobrej formie. 11 lutego pokonała San Jose State 76:70, a trzy dni później Cal State Bakersfield 61:47. W obu spotkaniach najlepszym punktującym w zespole był Olek Czyż, który w pierwszym meczu uzbierał 27 punktów (10/18 za 2, 7/8 za 3) i 10 zbiórek, a w drugim 16 punktów (5/9 za 2, 0/2 za 3, 6/7 za 1) i 3 zbiórki.

***************************

Równie dobrze radzi sobie ekipa Texas-Arlington, która 11 lutego pokonała Texas State 73:53, a 15 Stephen F. Austin 51:47. Karol Gruszecki w spotkaniu z Bobcats na boisku pojawił się na 11 minut pudłując cztery razy zza linii 6.32 oraz dodając po 1 zbiórce i asyście. W meczu numer dwa rozegrał 10 minut trafiając jeden rzut z dystansu.

Dwa zwycięstwa zanotowała także drużyna Liberty. 11 lutego Flames pokonali Presbyterian 77:64, a trzy dni później Virginia Military 78:69. Tomasz Gielo w obu meczach wyszedł w pierwszej piątce zdobywając odpowiednio 2 punkty (1/2 za 2, 0/2 za 3), 3 zbiórki, asystę i przechwyt w 22 minuty oraz 1 asystę w 11 minut gry.

Zwycięstwo i porażkę odniosła ekipa Eastern Michigan. 11 lutego udało im się pokonać Ohio 68:55, by następnie ulec Central Michigan 52:55. Kamil Jantoń w pierwszym pojedynku na boisko wszedł na 10 minut notując 2 zbiórki i przechwyt. W drugim zagrał tylko minute nie zapisując się w rubrykach statystycznych.

11 lutego swój mecz wygrała drużyna Idaho State pokonując najsłabszy zespół w konferencji Northern Arizona 79:73. Jakub Kuśmieruk w 11 minut gry zdobył 2 punkty (0/2 za 2, 2/2 za 1), 7 zbiórek i 1 asystę.