Polub nas na facebooku:    
Wystartowały turnieje konferencji

Sezon regularny powoli dobiega końca, a co za tym idzie zaczynają się turnieje w poszczególnych konferencjach. Wczoraj jako pierwsza swój turniej rozpoczęła konferencja Big South, dziś zaś zaczyna Horizon League. Mistrzowie poszczególnych konferencji otrzymują automatyczne miejsce w NCAA Tournament, a pozostały drużyny będą czekać na decyzje komisji ogłoszone podczas Selection Sunday. Jedyną konferencją, która nie ma swojego turnieju jest Ivy League, a miejsce w Big Dance otrzymuje najlepszy zespół po sezonie regularnym. W przypadku identycznego bilansu dwóch ekip rozgrywany jest jeden dodatkowy mecz. Ciekawostką jest też fakt, że mimo 32 konferencji automatyczne miejsce dostaje tylko 31 drużyn. Niedawno utworzona konferencja Great West nie posiada jeszcze takiego przywileju.

W najbliższym czasie postaram się napisać krótkie zapowiedzi najciekawszych turniejów. Między innymi z największych konferencji oraz z tych z udziałem Polaków. Tymczasem szybkie informacje organizacyjne.

Daty oraz terminarze rozgrywania poszczególnych turniejów można znaleźć na oficjalnej stronie NCAA. Natomiast tutaj plan transmisji telewizyjnych i internetowych ze wszystkich spotkań. Poniżej terminarz z 5 najbardziej nas interesujących konferencji:

 

Big South – Liberty

27.02 – pierwsza runda
29.02 – ćwierćfinały
01.03 – półfinały (ESPNU)
03.03 – finał (ESPN2)

Big Sky – Idaho State

03.03 – ćwierćfinały
06.03 – półfinały
07.03 – finał (ESPN2)

Mid-American – Eastern Michigan

05.03 – pierwsza runda
07.03 – druga runda
08.03 – ćwierćfinały
09.03 – półfinały
10.03 – finał (ESPN2)

Southland – Texas-Arlington

07.03 – ćwierćfinały
08.03 – półfinały
10.03 – finał (ESPN2)

WAC – Nevada

08.03 – ćwierćfinały
09.03 – półfinały
10.03 – finał (ESPN2)

Kosi
29.02.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl