Polub nas na facebooku:    
Zagadkowy uraz Embiida

Czarne chmury pojawiły się nad kampusem Kansas. Joel Embiid od pewnego czasu zmaga się z urazem pleców, o czym głośniej dowiedzieliśmy się w połowie lutego, ale do tej pory wciąż nie poznaliśmy żadnych szczegółów na ten temat. Na pewno powodów do paniki jeszcze nie ma, ale z każdym kolejnym dniem wątpliwości tylko rosną.

Przypomnę, że z powodu wspomnianego urazu oraz problemów z kolanem w spotkaniu z Kansas State 10 lutego center KU na boisku spędził tylko 18 minut, a pięć dni później przeciwko TCU w ogóle nie pojawił się w składzie. Na tym jednak zakończyła się jego przerwa i w czterech następach meczach grał, jakby nigdy nic. W miedzy czasie okazało się, że Jayhawks zapewnili sobie 10 z rzędu tytuł Big 12 po sezonie zasadniczym, a trener Bill Self poinformował o kolejnym odpoczynku swojego gracza przed zbliżającym się turniejem konferencji.

Rozsądna decyzja zważywszy, na niezbyt wymagających rywali, czyli Texas Tech oraz West Virginia (ostatecznie skończyło się 1-1), ale wszystko zmienił kolejny komunikat z uczelni, w którym dowiedzieliśmy się, że Joel Embiid poleciał do Los Angeles, by dziś rano udać się na dodatkową konsultacje u specjalisty od kontuzji pleców. Tam też powinno ostatecznie się rozstrzygnąć co dolega zawodnikowi, bo z posiadanej w tej chwili wiedzy możemy tylko się domyśleć, że chodzi o osłabienie mięśni w dolnej części pleców odpowiedzialnych za utrzymywanie kręgosłupa. Czy jest to poważna kontuzja? Obecnie możemy tylko zgadywać, ale już pojawiły się wątpliwości, czy Embiid zagra w zbliżającym się turnieju Big 12. Sam trener przyznał, że nie wie w jakim stanie center Kansas będzie w najbliższych dniach, ale jednocześnie liczy na powrót do gry przynajmniej od turnieju NCAA.

Choć zdania są podzielone kto jest najlepszym graczem Jayhawks, nie podlega najmniejszej dyskusji fakt, że to właśnie Embiid jest tym najważniejszym. Potwierdzają to niemal wszystkie statystyki, ale widoczne jest to zwłaszcza w defensywie. Nie można jednak też zbyt przesadzać w drugą stronę, a zwłaszcza sugerując się ostatnim przegranym pojedynkiem z Mountaineers, w którym zawiedli wszyscy niscy gracze w zespole. Bez swojego centra podopieczni Billa Selfa także potrafią wygrywać, ale muszą się tego jeszcze trochę douczyć.

Teraz najważniejszym pytaniem do rozwiania jest stan zdrowia oraz data powrotu Embiida. Dopóki jednak nie poznamy dokładnych szczegółów ciężko prognozować jaki będzie miało to wpływ na przyszłość Kansas, oraz przede wszystkim samego zawodnika. Tematu draftu nawet nie zamierzam tu poruszać, bo jest zdecydowanie za wcześnie. Zakładając jednak najgorszy scenariusz brak centra Jayhawks może dobrze podziałać na pozostałych graczy, a zwłaszcza Andrew Wigginsa.

Kosi
10.03.2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl