Polub nas na facebooku:    
Zapowiedź turnieju 2016 – South Region

South region bracket

Ruszył tak bardzo oczekiwany turniej NCAA, a wraz z nim wzrosło zainteresowanie rozgrywkami. Czas więc na krótką zapowiedź, by nieco przybliżyć sytuacje w poszczególnych regionach, ale również by pobawić się w typowanie. Zachęcam do sprawdzenia zwłaszcza tym mniej zorientowanym fanom.

Faworyt: Kansas 

Bo od dwóch miesięcy wyglądają jakby nic i nikt nie był w stanie ich zatrzymać. Wygrali sezon zasadniczy w Big12 później nie dali pomarzyć nikomu o wygranej w turnieju konferencji. Perry Ellis gra jak profesor, Wayne Selden dominuje tak jak eksperci wieszczyli gdy przychodził do NCAA. Na każdej pozycji jest czołowy zawodnik w NCAA. Właściwie nie ma słabych punktów. Kansas pomimo silnego regionu są chyba najpewniejszym typem do Final Four ze wszystkich jedynek w regionach.

Mocna drużyna: Villanova 

Bo czuję, że będą podrażnieni porażką w finale Big East z Seton Hall. Mocnych drużyn jest tutaj co najmniej kilka. Miami(FL) to grająca szybką i dynamiczną koszykówkę drużyna. Arizona to potentat z PAC-12, którego marki nie trzeba reklamować czy Maryland, które od przedsezonowych zapowiedzi jest w gronie szerokich kandydatów do tytułu jednak ostatnio ma słabszy okres. Mocnych drużyn jest sporo w tym regionie, który w mojej opinii jest chyba najsilniejszym ze wszystkich czterech. Każda z tych drużyn ma zawodnika lub kilku, którzy mogą w każdej chwili przejąć spotkanie i samemu rozstrzygnąć jego losy. To będzie pasjonująca walka.

Czarny koń: California

Stawiam ich nieco niżej niż wymienione wyżej ekipy. No może z wyjątkiem Maryland. Prawda jest taka, że nie spełniają potencjału jaki mają w swoim składzie. Jednak z miesiąca na miesiąc ich gra wygląda lepiej i turniej będzie dla nich ostatnią szansą na wygranie jakiegoś trofeum w tym sezonie. Liczyłem bardzo na nich w rozgrywkach PAC-12 jednak były tam lepsze ekipy od nich. Przy sprzyjających okolicznościach mogą być ekipą, która dojdzie daleko w tym turnieju. Talentu mają masę od utalentowanych freshmenów po doświadczonych na parkietach NCAA seniorów.

Cindrella: Hawaii 

Ze wszystkich zespołów z 10 i niższego seedu mają najwięcej argumentów do tego aby sprawić 1 może 2 niespodzianki w tym turnieju. Akurat drabinka w tym regionie nie za bardzo sprzyja niespodziankom bo sporo tutaj mocnych drużyn ale to właśnie ekipę z rajskiej wyspy i miasta Honolulu typuję na uśpionego smoka tej części drabinki.

Sleeper: Connecticut 

Bo dlaczego 3 raz nie mieliby zrobić tego co już dwa razy się udało. Potencjał i graczy na kolejny świetny run posiadają w swoim składzie. Pomimo przeciętnego i targanego kontuzjami sezonu zasadniczego w turnieju znowu pokazali, że są uśpioną siłą NCAA. Daniel Hamilton, Amida Brimah, Sterling Gibbs będą groźni dla każdego w tym turnieju.

Zawodnik o którym nie słyszeliście: 
Rodderick Bobbitt to senior z Hawaii Warriors. 22-latek, który oprócz zdobywania punktów, również zbiera i asystuje. Średnie z jego tegorocznego sezonu to 13.3 punktu, 5.5 asysty i 4.2 zbiórki.
 

wojgrudzien
17.03.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl