Polub nas na facebooku:    
Zmiany 2013 – konferencje

Praktycznie co roku jesteśmy świadkami zmian w NCAA. Czasami są one większe, czasami praktycznie niezauważalne. Tym razem jednak były one na tyle duże, że nie obędzie się bez uporządkownia. Oprócz zmian w konferencjach sporo pozmieniało się również w przepisach, ale o tym porozmawiamy w kolejnym wpisie. Dziś skupimy się na małej rewolucji, której byliśmy świadkami związanej z przenosinami drużyn do innych konferencji. Offseason bez przenosin, to stracony offseason.

Upadek Big East

Mocna Big East, którą znamy to już historia. Zespoły Notre Dame, Pittsburgh i Syracuse przenoszą się do ACC, a Cincinnati, Connecticut, Louisville, Rutgers i USF do nowo powstałej konferencji American Athletic. W rezultacie z grona 15 ekip pozostały DePaul, Georgetown, Marquette, Providence, St. John’s, Seton Hall i Villanova, a doszły tylko Creighton (z MVC) oraz Butler i Xavier (z Atlantic-10). Przez pryzmat koszykówki nie wygląda to najgorzej, ale do potęgi sprzed roku, dwóch, trzech wciąż bardzo daleko.

ACC mocna jak nigdy

Do dobrze prezentującego się zestawu 12 drużyn (Boston College, Clemson, Duke, Florida State, Georgia State, Maryland, Miami, North Carolina, N.C. State, Virginia, Virginia Tech, Wake Forest) dołączyły Notre Dame, Pittsburgh i Syracuse. Naturalnie chętnych było znacznie więcej, a kolejnych zmian możemy spodziewać się od sezonu 2014-15. Do Big Ten odchodzi Maryland, a z AAC przychodzi Louisville.

Nowa AAC

Technicznie to właśnie konferencja American Athletic jest traktowana jako kontynuatorka tradycji Big East, ale ze względu na zmianę nazwy ciężko to zaakceptować. Wychodząc jednak z takiego założenia w lidze pozostają Cincinnati, Connecticut, Louisville, Rutgers i USF. Dodatkowo z C-USA przychodzą UCF, Houston, Memphis i SMU oraz Temple z A-10. W takim składzie konferencja przetrwa tylko jeden sezon i od kolejnego Louisville zasili ACC, a Rutgers – Big Ten. W ich miejsce dołączą East Carolina, Tulsa i Tulane (wszystkie z C-USA).

Roszady w czołówce A-10

Z konferencji odchodzą Butler, Xavier (obie do Big East), Charlotte (do C-USA) i Temple (do AAC), a więc bardzo dobrze rozpoznawane marki (z wyjątkiem Charlotte). W ich miejsce wskoczy George Mason z CAA oraz od kolejnego sezonu Davidson (z Southern). Pozostałe drużyny to Dayton, Duquesne, Fordham, George Washington, La Salle, Massachusetts, Rhode Island, Richmond, St. Bonaventure, St. Joseph’s, Saint Louis i VCU.

Zamieszanie w C-USA

Na szybko, bo ciężko to uporządkować. Pozostają: UAB, Marshall, Rice, Southern Miss i UTEP. Przychodzą: Charlotte (A-10), Old Dominion (CAA), Louisiana Tech, UT-San Antonio (obie z WAC), Florida Atlantic, Florida International, Middle Tennessee i North Texas (wszystkie z Sun Belt). Odeszły: Memphis, Houston, SMU i UCF. Odejdą po tym sezonie: Tulsa, East Carolina i Tulane.

Tyle wieści z najważniejszych konferencji, bo roszad było znacznie więcej. Wszystkich poważniej zainteresowanych odsyłam do poniższych źródeł:
Podsumowanie przedsezonowych zmian na College Basketball Talk
Czytelne zestawienie wszystkich zmian od Blogging The Bracket na sezon 2013-14 oraz 2014-15.

Kosi
06.11.2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl