Polub nas na facebooku:    
Znamy 15 uczestników Turnieju

Wczoraj do grona uczestników NCAA Tournemnt dołączyły trzy kolejne drużyny, a swoje finały miały konferencje Patriot League, Northeast i Big Sky.

 

Bez większych zaskoczeń zakończyła się rywalizacja w konferencji Patriot League. W ćwierćfinałach jedyną niżej notowaną drużyną, której udało się wygrać była #5 Lafayette, a pokonali #4 Holy Cross 84:78. W półfinałach odbyło się już bez żadnych niespodzianek i #2 Lehigh wygrało z #3 American 85:66, a #1 Bucknell z #5 Lafayette 79:52. Tym samym w finale spotkały się dwie najlepsze drużyny w konferencji i jak można było się spodziewać mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie nieco lepiej spisywała się drużyna Lehigh, która przez większość czasu utrzymywała się na kilku punktowym prowadzeniu. W drugiej odsłonie gracze Bucknell zdołali jednak wyrównać, a jeszcze na 38 sekund przed końcem przegrywali tylko jednym oczkiem. Ostatecznie Bison wygrać się nie udało, a Mountain Hawks celnymi wolnymi ustalili wynik na 82:77. MVP turnieju wybrany został C.J. McCollum, który w finale uzbierał 29 punktów, 5 asyst, 3 zbiórki i 3 asysty, ale warto też odnotować występ centra  Bucknell,  Mike’a Muscala, który spotkanie zakończył z 30 punktami, 14 zbiórkami, 4 asystami i 3 blokami.

Podobnie jak w turnieju Patriot League tak samo w Northeast, tylko w jednym ćwierćfinale wygrała drużyna niżej notowana i było to w pojedynku #5 ekipy z #4. Quinnipiac pokonało St. Francis 80:72, ale w półfinałach zmierzyli się z #1 Long Island przegrywając minimalnie 78:75. Drugim finalistą została zaś drużyna #3 Robert Morris, która na swojej drodze wygrała z #6 Monmouth 87:68, a następnie z #2 Wagner 71:64. Finał zakończył się jednak bez niespodzianki i wygrała wyżej rozstawiona drużyna. Po wyrównanym początku na kilku punktowe prowadzenia wyszli gracze Blackbirds, którzy na przerwę schodzili wygrywając 39:31. W drugiej odsłonie kontrolowali już przebieg wydarzeń i ostatecznie całe mecz wygrali 90:73. W zespole Long Island Julian Boyd zdobył 18 punktów oraz 10 zbiórek i został wyróżniony nagrodą dla MVP turnieju.

Bez żadnych zaskakujących wyników zakończył się turniej konferencji Big Sky. We wszystkich spotkaniach wygrywały wyżej rozstawione drużyny i choć w kilku meczach niewiele zabrakło do niespodzianek to ostatecznie w finale zagrały dwie najlepsze drużyny. Wcześniej w ćwierćfinale swój mecz przegrała drużyna Idaho State kończąc tym samym sezon. Najważniejsze spotkanie sezonu bardzo dobrze rozpoczęli gracze #2 Weber State, którzy w pewnym momencie prowadzili już różnicą 10 oczek. #1 Montana nie dawała jednak za wygraną i przed przerwą zdołali zniwelować straty do 5 punktów. W drugiej odsłonie kontynuowali zaś dobra grę, a od 30 minuty meczu zaczęli już wyraźnie przeważać. Mimo że świetnie radził sobie Damian Lillard, który w całym meczu uzbierał 29 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst gracze Wildcats nie zdołali już nawiązać walki i ostatecznie ulegli 66:85. MVP turnieju wybrany został Kareem Jamar, który w finale zdobył 23 punkty i 7 asyst.

 

Kolejne finały konferencji dopiero 10 marca.

Lista wszystkich 15 drużyn, które zapewniły sobie udział w NCAA Tournament: UNC-Asheville, Belmont, Murray State, Creighton, VCU, Loyola, Davidson, Saint Mary’s, Harvard, Western Kentucky, South Dakota State, Detroit, Lehigh, Long Island i Montana.

Kosi
08.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl