Polub nas na facebooku:    
Znamy skład Reprezentacji USA U18

Kilka dni temu pisałem o 14 finalistach, a już dziś znamy ostateczną 12. Ze składu tuż przed wyjazdem wypadli Joel James, czyli przyszły gracz North Carolina oraz Austin Nichols, niezdecydowany z Klasy 2013. Reprezentacja USA na Mistrzostwa Ameryk rozgrywanych w Bazyli w dniach 16-20 czerwca będzie więc wyglądać następująco (w nawiasie rok, w którym trafią do NCAA, miejsce w ranking Scout.com oraz uczelnia jaką wybrali):

Nathaniel Britt (2013, 22, North Carolina)
Sam Dekker (2012, 15, Wisconsin)
Shaq Goodwin (2012, 38, Memphis)
Jerami Grant (2012, 39, Syracuse)
Montrezl Harrell (2012, 72, Louisville)
Jake Layman (2012, 65, Maryland)
Rodney Purvis (2012, 18, NC State)
Julius Randle (2013, 2, niezdecydowany)
James Robinson (2012, 83, Pittsburgh)
Marcus Smart (2012, 13, Oklahoma State)
Jarnell Stokes (2011, 20, Tennessee)
Rasheed Sulaimon (2012, 12, Duke)

Główny trener: Billy Donovan (Florida)
Asystenci: Mark Few (Gonzaga), Shaka Smart (VCU)

Po rezygnacji z dwóch najwyższych zawodników i jedynego prawdziwego centra (Joel James) pewne jest, że drużyna będzie dużo biegać, grając szybko w ataku oraz pressingiem w obronie. Jednocześnie jednak na brak centymetrów trenerzy narzekać nie powinni, a jedynym graczem poniżej 190 centymetrów wzrostu jest Nathaniel Britt.

Pod koszem wyróżniać się powinien Jarnell Stokes, czyli jedyny gracz z doświadczeniem w NCAA. Wprawdzie w rozgrywkach pojawił się dopiero od drugiego semestru (17 meczów), to szybko stał się jednym z ważniejszych zawodników Tennessee, a jego solidne statystyki na poziomie 9,6pkt, 7,4zb i 1,4bl powinny przełożyć się także na grę w Mistrzostwach. Często wspomina się o jego występie przeciwko UConn i Drummondowi, w którym to zdobył 16 punktów oraz 12 zbiórek. To też pokazuje, że sam zawodnik radzi sobie w grze przeciwko wyższym rywalom, a więc reprezentacja nie ma powodów do obaw.

Innym ciekawym zawodnikiem jest Sam Dekker, który nie znalazł uznania przy wyborze składów do meczu McDonald’s All-American, a mimo to będzie reprezentował USA na imprezie międzynarodowej. Niski skrzydłowy ze świetnym rzutem i dobrym kozłem, mimo że w NCAA jeszcze nie zagrał, to już teraz mówi się, że od pierwszego sezonu będzie liderem Wisconsin. Zawsze gra twardo, nawet pomimo urazów, a w świadomości szerszej publiczności zaistniał prowadząc swoją szkołę do mistrzostwa stanowego, w którym też celnym rzutem z dystansu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Naturalnie bardzo ważnym graczem powinien być też Julius Randle, czyli drugi zawodnik w Klasie 2013. Atletyczny silny skrzydłowy lubiący podkoszową rywalizację powinien wspólnie ze Stokesem stworzyć bardzo ciekawy duet.

O obwodowej sile reprezentacji będzie stanowić zaś trójka Marcus Smart, Rasheed Sulaimon i Rodney Purvis, która zna się od meczu McDonald’s All-American. Każdy z nich wyróżnia się w ataku i wspólnie powinni też się bardzo dobrze uzupełniać.

Jak zwykle Kadra USA jedzie na Mistrzostwa po złoto, a dokładniej o szansach poszczególnych drużyn tuż przed samym turniejem.

Kosi
14.06.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl