Polub nas na facebooku:    
Zwycięstwo Arizony

Za nami pierwszy dzień rozgrywek NCAA. Wystartował turniej 2K SPORTS COACHES vs CANCER CLASSIC i jak można było się spodziewać w trzech rozegranych meczach obyło się bez niespodzianek.

********************

Zespół St. John’s, mimo że do przerwy przegrywał 7 punktami, pokonał William & Mary 74:59  Do zwycięstwa poprowadziła ich trójka – Nurideen Lindsey (19pkt, 4as, 5prz), Moe Harkless (17pkt, 8zb, 4as) i God’sgift Achiuwa (17pkt, 9zb). W zespole Tribe wyróżnił się zaś Quinn McDowell zdobywca 20pkt i 8zb.

********************

Mississippi State prowadzone przed Dee Bosta (23pkt, 6zb, 6as) wygrało z Eastern Kentucky 76:66. Dla Colonels Joshua Jones zdobył 13pkt, 7zb, 3as i 3prz.

********************

W najciekawszym pojedynku nocy Arizona z drobnymi problemami pokonała Valparaiso 73:64.

To nie był porywający mecz, ale dokładnie tego można było się spodziewać w pierwszym dniu sezonu, a już tym bardziej od zespół będących w przebudowie. Sporo strat, chaotycznej gry i niecelnych rzutów. Na szczęście z każdą kolejną minutą gra obu drużyn wyglądała coraz lepiej i można było dopatrzeć się kilku pozytywów.

W pierwszej kolejności zaskoczył zawodnik Crusaders – Kevin Van Wijk. Holenderski center (na tej grał pozycji) wyglądał raczej na gracza nieporadnego, ale w strefie podkoszowej potrafił się odnaleźć. Nawet jeśli nie zdobywał punktów, to wymuszał sporo fauli i to głównie za jego sprawą Kyryl Natyazhko pograł tylko 15 minut. Wystarczy napisać, że w całym meczu oddawał 13 rzutów wolnych, co daje co najmniej 7 wymuszonych przewinień. Ostatecznie uzbierał 18 punktów oraz 7 zbiórek i to dzięki jego skutecznej grze Valparaiso do przerwy przegrywało tylko 2 oczkami.

W Wildcats bardzo pozytywnie zaskoczył Nick Johnson i muszę przyznać, że stałem się jego fanem. Johnson jak na rzucającego obrońce jest nieduży, ale jednocześnie bardzo atletyczny i dlatego tak dobrze czuje się w ataku. Z łatwością mija rywali, wymusza faule, rzuca z dystansu, a przy tym gra na tyle inteligentnie, że czasami zastanawiam się, czy to na pewno Freshman. W sumie zanotował 14 punktów, 6 asyst i 3 zbiórki, a ten uśmiech na jego twarzy po skutecznych trójkach jest po prostu zaraźliwy.

Warto wspomnieć też o Jessem Perrym, który bardzo dobrze wywiązał się ze swojego zdania. Zdobył 14 punktów (7/8 za dwa), dołożył do tego 10 zbiórek i ogólnie spisał się po obu stronach parkietu.

Zespół Valparaiso swoją grę w głównej mierze opierał na rzutach z dystansu, co jak wiadomo dobrego rezultatu przynieść nie mogło. Zdecydowanie za mało piłek trafiało do wysokich, z którymi wyraźnie poradzić nie mogli sobie gracze Wildcats. Z drugiej strony Ryan Broekhoff (18pkt, 9zb) zamiast grać bliżej kosza oddał aż 9 rzutów za trzy, trafiając tylko 3 razy.

Arizona po nierównej pierwszej części gry, w drugiej połowie wyraźnie się rozkręciła. Zawodnicy popełniali mniej błędów, poprawili obronę (Angelo Chol – 6pkt, 6zb, 4prz; Jordin Mayes – 8pkt, 3prz) i szybko wyszli na pewne prowadzenie, które utrzymali aż do końca meczu.

Najskuteczniejszym graczem Wildcats był Kyle Fogg, który zdobył 16 punktów i 4 zbiórki. Josiah Turner natomiast statystycznie (7pkt, 2zb) wypadł słabo, ale nie licząc skuteczność zagrał po prostu poprawnie.

Kosi
08.11.2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl