Polub nas na facebooku:    
Zwycięstwo Arizony

Za nami pierwszy dzień rozgrywek NCAA. Wystartował turniej 2K SPORTS COACHES vs CANCER CLASSIC i jak można było się spodziewać w trzech rozegranych meczach obyło się bez niespodzianek.

********************

Zespół St. John’s, mimo że do przerwy przegrywał 7 punktami, pokonał William & Mary 74:59  Do zwycięstwa poprowadziła ich trójka – Nurideen Lindsey (19pkt, 4as, 5prz), Moe Harkless (17pkt, 8zb, 4as) i God’sgift Achiuwa (17pkt, 9zb). W zespole Tribe wyróżnił się zaś Quinn McDowell zdobywca 20pkt i 8zb.

********************

Mississippi State prowadzone przed Dee Bosta (23pkt, 6zb, 6as) wygrało z Eastern Kentucky 76:66. Dla Colonels Joshua Jones zdobył 13pkt, 7zb, 3as i 3prz.

********************

W najciekawszym pojedynku nocy Arizona z drobnymi problemami pokonała Valparaiso 73:64.

To nie był porywający mecz, ale dokładnie tego można było się spodziewać w pierwszym dniu sezonu, a już tym bardziej od zespół będących w przebudowie. Sporo strat, chaotycznej gry i niecelnych rzutów. Na szczęście z każdą kolejną minutą gra obu drużyn wyglądała coraz lepiej i można było dopatrzeć się kilku pozytywów.

W pierwszej kolejności zaskoczył zawodnik Crusaders – Kevin Van Wijk. Holenderski center (na tej grał pozycji) wyglądał raczej na gracza nieporadnego, ale w strefie podkoszowej potrafił się odnaleźć. Nawet jeśli nie zdobywał punktów, to wymuszał sporo fauli i to głównie za jego sprawą Kyryl Natyazhko pograł tylko 15 minut. Wystarczy napisać, że w całym meczu oddawał 13 rzutów wolnych, co daje co najmniej 7 wymuszonych przewinień. Ostatecznie uzbierał 18 punktów oraz 7 zbiórek i to dzięki jego skutecznej grze Valparaiso do przerwy przegrywało tylko 2 oczkami.

W Wildcats bardzo pozytywnie zaskoczył Nick Johnson i muszę przyznać, że stałem się jego fanem. Johnson jak na rzucającego obrońce jest nieduży, ale jednocześnie bardzo atletyczny i dlatego tak dobrze czuje się w ataku. Z łatwością mija rywali, wymusza faule, rzuca z dystansu, a przy tym gra na tyle inteligentnie, że czasami zastanawiam się, czy to na pewno Freshman. W sumie zanotował 14 punktów, 6 asyst i 3 zbiórki, a ten uśmiech na jego twarzy po skutecznych trójkach jest po prostu zaraźliwy.

Warto wspomnieć też o Jessem Perrym, który bardzo dobrze wywiązał się ze swojego zdania. Zdobył 14 punktów (7/8 za dwa), dołożył do tego 10 zbiórek i ogólnie spisał się po obu stronach parkietu.

Zespół Valparaiso swoją grę w głównej mierze opierał na rzutach z dystansu, co jak wiadomo dobrego rezultatu przynieść nie mogło. Zdecydowanie za mało piłek trafiało do wysokich, z którymi wyraźnie poradzić nie mogli sobie gracze Wildcats. Z drugiej strony Ryan Broekhoff (18pkt, 9zb) zamiast grać bliżej kosza oddał aż 9 rzutów za trzy, trafiając tylko 3 razy.

Arizona po nierównej pierwszej części gry, w drugiej połowie wyraźnie się rozkręciła. Zawodnicy popełniali mniej błędów, poprawili obronę (Angelo Chol – 6pkt, 6zb, 4prz; Jordin Mayes – 8pkt, 3prz) i szybko wyszli na pewne prowadzenie, które utrzymali aż do końca meczu.

Najskuteczniejszym graczem Wildcats był Kyle Fogg, który zdobył 16 punktów i 4 zbiórki. Josiah Turner natomiast statystycznie (7pkt, 2zb) wypadł słabo, ale nie licząc skuteczność zagrał po prostu poprawnie.

Kosi
08.11.2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl