Polub nas na facebooku:    
Sprawdzamy rywali Polaków

Do sezonu jeszcze nieco ponad miesiąc, ale czas najwyższy powoli przystępować do zapowiedzi. Dzisiaj przeanalizujemy dokładniej terminarze drużyn z naszymi rodakami w składzie pod kątem ich trudności i atrakcyjności. W tym roku na parkietach pierwszej dywizji biegać będzie aż czterech Polaków (sprawdźcie też Polki), w tym dwójka debiutantów – Jan Grzeliński i Filip Nowicki.

Tomek Gielo
Drużyna: Liberty
Konferencja: Big South
Pełny terminarz

Początek sezonu: 14 listopada z Randolph College
Udział w turniejach: Cancun Challenge
Start rywalizacji w konferencji: 31 grudnia z Campbell
Start turnieju konferencji: 4 marca 2015

Zespół Flames między 19, a 26 listopada rozegra cztery spotkania w ramach turnieju Cancun Challenge, gdzie zmierzy się z Virginia Tech, Miami (Ohio), North Florida oraz Morgan State lub Elon. To prawdopodobnie najtrudniejsi rywale Liberty w pierwszej fazie sezonu, a podobnych przeciwników spotkają dopiero w rywalizacji wewnątrz konferencji. Nie oznacza to jednak, że czeka ich łatwa przeprawa, bo zdaniem ekspertów daleko im do miana faworytów Big South. Dobry sezon w wykonania Tomka Gielo na pewno poprawiłby nam nastroje.

Jan Grzeliński
Drużyna: Canisius
Konferencja: MAAC
Pełny terminarz

Początek sezonu: 15 listopada z Vermont
Udział w turniejach: Big 4 Basketball Classic
Start rywalizacji w konferencji: 3 grudnia z Saint Peter’s
Start turnieju konferencji: 5 marca 2015

Najtrudniejszych rywali spotkają dopiero w grudniu, gdzie zmierzą się z drużynami UMass oraz faworytem konferencji American East – Stony Brook. Od początku sezonu czeka ich jednak ciężka przeprawa, ponieważ Golden Griffins po stracie czterech z pięciu najważniejszych zawodników są w wyraźnej przebudowie. Na pewno daje to szanse Grzelińskiemu, ale każde kolejne zwycięstwo trzeba traktować jako spore osiągnięcie.

Przemek Karnowski
Drużyna: Gonzaga
Konferencja: WCC
Pełny terminarz

Początek sezonu: 14 listopada z Sacramento State
Udział w turniejach: NIT Season Tip-Off, Spokane Showcase, Battle in Seattle
Start rywalizacji w konferencji: 27 grudnia z BYU
Start turnieju konferencji: 6 marca 2015

Bulldogs to jeden z nielicznych zespołów, dla którego rywalizacja w konferencji będzie tą łatwiejszą częścią sezonu. 17 listopada w ramach maratonu ESPN zmierzą się z SMU, 26 z Georgią, 28 z Minnesotą lub St. John’s, 6 grudnia z jednym z faworytów całego sezonu – Arizoną i 13 z UCLA. Tu trzeba liczyć na Przemka, który jeśli myśli o drafcie właśnie w tych spotkaniach powinien dobrze się zaprezentować. W WCC będzie już znacznie prościej, a najtrudniejszym przeciwnikiem jest zespół BYU.

Filip Nowicki
Drużyna: Sacred Heart
Konferencja: NEC
Pełny terminarz

Początek sezonu: 14 listopada z Hartford
Udział w turniejach: The Buckeye Classic, Connecticut 6 Classic
Start rywalizacji w konferencji: 3 stycznia z St. Francis (NY)
Start turnieju konferencji: 4 marca 2015

Pioneers w pierwszej części rozgrywek zmierzą się z dwiema ekipa z mocnej konferencji Big Ten – Ohio State oraz Rutgers. I choć poza nimi na papierze przeciwnicy nie wyglądają już tak wymagająco, to praktycznie wszystkie spotkania będą dla Sacred Heart ciężkie. Poprzednie rozgrywki zakończyli tylko z 5 zwycięstwami na koncie i w tym roku może być podobnie. Czy dzięki temu swoje minuty na boisku otrzyma Filip Nowicki? Miejmy nadzieję, że tak.

Kosi
04.10.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl