Polub nas na facebooku:    
Sprawdzamy rywali Polaków

Do sezonu jeszcze nieco ponad miesiąc, ale czas najwyższy powoli przystępować do zapowiedzi. Dzisiaj przeanalizujemy dokładniej terminarze drużyn z naszymi rodakami w składzie pod kątem ich trudności i atrakcyjności. W tym roku na parkietach pierwszej dywizji biegać będzie aż czterech Polaków (sprawdźcie też Polki), w tym dwójka debiutantów – Jan Grzeliński i Filip Nowicki.

Tomek Gielo
Drużyna: Liberty
Konferencja: Big South
Pełny terminarz

Początek sezonu: 14 listopada z Randolph College
Udział w turniejach: Cancun Challenge
Start rywalizacji w konferencji: 31 grudnia z Campbell
Start turnieju konferencji: 4 marca 2015

Zespół Flames między 19, a 26 listopada rozegra cztery spotkania w ramach turnieju Cancun Challenge, gdzie zmierzy się z Virginia Tech, Miami (Ohio), North Florida oraz Morgan State lub Elon. To prawdopodobnie najtrudniejsi rywale Liberty w pierwszej fazie sezonu, a podobnych przeciwników spotkają dopiero w rywalizacji wewnątrz konferencji. Nie oznacza to jednak, że czeka ich łatwa przeprawa, bo zdaniem ekspertów daleko im do miana faworytów Big South. Dobry sezon w wykonania Tomka Gielo na pewno poprawiłby nam nastroje.

Jan Grzeliński
Drużyna: Canisius
Konferencja: MAAC
Pełny terminarz

Początek sezonu: 15 listopada z Vermont
Udział w turniejach: Big 4 Basketball Classic
Start rywalizacji w konferencji: 3 grudnia z Saint Peter’s
Start turnieju konferencji: 5 marca 2015

Najtrudniejszych rywali spotkają dopiero w grudniu, gdzie zmierzą się z drużynami UMass oraz faworytem konferencji American East – Stony Brook. Od początku sezonu czeka ich jednak ciężka przeprawa, ponieważ Golden Griffins po stracie czterech z pięciu najważniejszych zawodników są w wyraźnej przebudowie. Na pewno daje to szanse Grzelińskiemu, ale każde kolejne zwycięstwo trzeba traktować jako spore osiągnięcie.

Przemek Karnowski
Drużyna: Gonzaga
Konferencja: WCC
Pełny terminarz

Początek sezonu: 14 listopada z Sacramento State
Udział w turniejach: NIT Season Tip-Off, Spokane Showcase, Battle in Seattle
Start rywalizacji w konferencji: 27 grudnia z BYU
Start turnieju konferencji: 6 marca 2015

Bulldogs to jeden z nielicznych zespołów, dla którego rywalizacja w konferencji będzie tą łatwiejszą częścią sezonu. 17 listopada w ramach maratonu ESPN zmierzą się z SMU, 26 z Georgią, 28 z Minnesotą lub St. John’s, 6 grudnia z jednym z faworytów całego sezonu – Arizoną i 13 z UCLA. Tu trzeba liczyć na Przemka, który jeśli myśli o drafcie właśnie w tych spotkaniach powinien dobrze się zaprezentować. W WCC będzie już znacznie prościej, a najtrudniejszym przeciwnikiem jest zespół BYU.

Filip Nowicki
Drużyna: Sacred Heart
Konferencja: NEC
Pełny terminarz

Początek sezonu: 14 listopada z Hartford
Udział w turniejach: The Buckeye Classic, Connecticut 6 Classic
Start rywalizacji w konferencji: 3 stycznia z St. Francis (NY)
Start turnieju konferencji: 4 marca 2015

Pioneers w pierwszej części rozgrywek zmierzą się z dwiema ekipa z mocnej konferencji Big Ten – Ohio State oraz Rutgers. I choć poza nimi na papierze przeciwnicy nie wyglądają już tak wymagająco, to praktycznie wszystkie spotkania będą dla Sacred Heart ciężkie. Poprzednie rozgrywki zakończyli tylko z 5 zwycięstwami na koncie i w tym roku może być podobnie. Czy dzięki temu swoje minuty na boisku otrzyma Filip Nowicki? Miejmy nadzieję, że tak.

Kosi
04.10.2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl